Listwy podłogowe MDF - cokoły przypodłogowe drewniane

Listwy przypodłogowe MDF są najpopularniejszym rodzajem listew na rynku. Nie bez powodu ich wybór cieszy się zainteresowaniem wśród kupujących – w końcu stanowią klasę i praktyczność w jednym. Cokoły mdf przedstawione w ofercie naszego sklepu internetowego posiadamy w licznej gamie kolorystycznej, dogodnej dla klienta. Bogata kolorystyka z łatwością pozwoli dopasować nasze listwy ozdobne mdf zarówno do odcieni podłogi wyłożonej z kafelek jak i z paneli, dzięki czemu wnętrze stanie się eleganckie i spójne. Dobrze dobrane listwy mdf do oczekiwań klienta stanowią wizytówkę domownika, dlatego tak ważny jest szeroki wybór asortymentu.

Listwy podłogowe MDF – czyli praktyczność i elegancja w jednym.

Listwy z mdf stanowią najpopularniejszy wariant na rynku co do wyboru produktu wykończeniowego podłóg. Z pozoru minimalistyczny dodatek jak listwy przypodłogowe z mdf może sprawić, że wnętrze nabierze nowego wyrazu i luksusu. To dzięki ich zastosowaniu podłoga oprócz świetnego wyglądu  dodatkowo ochrania ścianę przed urazami mechanicznymi. Listwy przypodłogowe drewniane chronią miejsce w którym zostaną zaaplikowane przed dostaniem się licznych pyłów, kurzu i innych drobin, co usprawnia utrzymywanie ich w czystości. Dodatkowo dzięki ich zastosowaniu z łatwością można zamaskować krzywizny ścian i ich lekkie odchylenia, przez co wnętrze stanie się bardziej estetyczne wizualnie. Listwy przypodłogowe mdf charakteryzuje również dobra odporność na wodę i inne rodzaje cieczy, dzięki czemu bez problemu możemy myć powierzchnię z ich zastosowaniem. Dobrze dobrany cokół mdf ujednolici wnętrze i nada mu klasy, a ich wybór w naszym asortymencie jest spory – spośród naszej oferty można wytypować listwy wykończeniowe MDF wyższe bądź niższe, frezowane lub proste – co stanowi duże ułatwienie i dopasowanie odpowiednich listew podłogowych mdf do oczekiwań klienta. 

Listwy podłogowe drewniane – dlaczego cieszą się dużą popularnością?

Listwy mdf do paneli zarówno jak i do kafelek oprócz funkcjonalności charakteryzuje ich elegancki wygląd wizualny – od prostych klasycznych, po kunsztowne, frezowane z licznymi ozdobnymi żłobieniami. A przecież podłoga znacznie wpływa na spostrzeganie wnętrza – więc odpowiedni wybór wariantu cokołu mdf to klucz do sukcesu! Ich strukturę wykonaną z solidnej płyty mdf dodatkowo zabezpieczono okleiną, co wpływa na jej żywotność. Posiadamy w asortymencie naszego sklepu cokoły mdf zarówno standardowe jak i charakteryzujące się znaczną wysokością. Ich wymiary są w rozpiętości od 6 cm do nawet 10 cm, dzięki czemu z łatwością można dopasować produkt do naszych oczekiwań. Listwy przypodłogowe mdf drewnopodobne zwiększają komfort użytkowania, a ponadto ich profesjonalne wykonanie uzupełnia posadzkę. Nadają się do wnętrz nowoczesnych, skandynawskich, minimalistycznych i wielu innych. Najpopularniejszy wariant listwy mdf wybierany przez klientów stanowi odcień bieli, jednakże posiadamy również inne cieszące się zainteresowaniem odcienie naszych listew przypodłogowych mdf – czarne, antracyt oraz odcienie dębu. Ich kolorystykę z łatwością można dopasować do praktycznie wszystkich wnętrz użytkowych -  zarówno do sypialni, salonu, pokoi młodzieżowych jak i wykończenie korytarzy. Ponadto, nasze listwy przypodłogowe nadają się do malowania po kilku latach użytkowania, przez co nie musimy się martwić, że nasze wykończenie podłóg straci na uroku wizualnym.

Gęstwina kabli – jak je skutecznie zamaskować?

Nasze listwy wykończeniowe mdf oprócz skutecznego maskowania szczelin i nierówności, posiadają również zastosowanie w maskowaniu okablowań licznych urządzeń elektrycznych w domostwie. Chyba nikt nie lubi mieć na widoku plątaniny kabli w widocznym miejscu – nie wpływa to na estetykę wnętrza. Ich skrzętne ukrycie pod cokołami z mdf stanowi idealną opcję dla zachowania elegancji pomieszczenia ale jednocześnie zachowania jego funkcjonalności. Schowana z pola widoku elektryka oprócz faktu kamuflowania pozwala na bezpieczne użytkowanie z wnętrz podczas ich sprzątania. Woda i inne ciecze mają wtedy ograniczony kontakt z licznymi kablami, co wpływa na bezpieczeństwo i komfort domownika. Zastosowanie listwy mdf pozwala na dyskretne ulokowanie okablowania, a przy tym lepsze zagospodarowanie przestrzeni pokoju użytkowego. 

Sposoby montażu cokołów przypodłogowych mdf

Listwy podłogowe zarówno z frezowaniem i gładkie, wyższe bądź niższe charakteryzują się jednolitymi opcjami wyboru montażu. Listwy przypodłogowe mdf na klipsy stanowią alternatywę dogodnego aplikowania oraz zdejmowania w razie potrzeby produktu z powierzchni ściany. Ułatwia to sprawę np. podczas potrzeby koniecznego dostępu do okablowania będącego pod spodem listwy mdf. Drugi skuteczny sposobów stanowi aplikacja cokołów z mdf za pomocą kleju montażowego, co upłynnia proces wykańczania podłóg. Do łączenia listew przypodłogowych mdf posiadamy liczne akcesoria przystosowane do tego procesu jak np. słupki, klej montażowy, akryl maskujący nierówności oraz klipsy mdf.