Montaż listew przypodłogowych

SPOSÓB NA ŁĄCZENIA

Sposób wykończenia docinane pod kątem 45 stopni

Połączenie listew - 45°

  • Uwaga - ten sposób łączenia listew wymaga stosowania elektronarzędzi typu piła ukośnica.
  • Montując listwy w narożnikach wewnętrznych i zewnętrznych należy przyciąć je pod kątem 45° celem dopasowania miejsca połączenia.

Sposób wykończenia na narożniki słupki

Narożnik

  • Narożniki są dopasowane do profilu listwy, dzięki zastosowaniu narożników nie trzeba docinać listew pod kątem 45 stopni. Estetyczne połączenie listew w narożnikach wewnętrznych i zewnętrznych wykonuje się przez przycięcie ich pod kątem prostym i dopasowaniu do prostokątnego narożnika.

SPOSÓB NA KLEJ MONTAŻOWY

Sposób montażu listew przypodłogowych na klej montażowy

ZALETY MONTAŻU NA KLEJ - Szybki i łatwy sposób montażu, trwałe połączenie listwy ze ścianą sprawia, że montaż jest łatwiejszy nawet wtedy gdy ściany są nierówne. Poszerzony kanał dla kabli.


  1. Przygotuj listwy do montażu.
  2. Rozprowadź klej montażowy w górnym wgłębieniu listwy w odstępach od 10-30 cm. Następnie dociśnij listwę do ściany. Po chwili ją odklejając.
  3. Nałóż klej na gorąco pomiędzy wcześniej zaaplikowanym klejem montażowym w celu lepszego dociśnięcia listwy do ściany. Klej na gorąco służy jako pomocniczy środek wiążący ponieważ klej montażowy utwardza się w ciągu jednej doby. Montaż listew należy zatem wykonać używając obydwu klejów.
  4. Przytwierdź listwę do ściany w odpowiednim miejscu. Przytrzymaj chwilę, aż klej na gorąco zacznie wiązać.

SPOSÓB NA KLIPSY MONTAŻOWE

Sposób montażu listew przypodłogowych na klipsy

ZALETY MONTAŻU NA KLIPSY - Jest to nowy i unikalny sposób montażu listew na ścianie. System można stosować przy dowolnej wysokości listwy od 80 do 120 mm. Sprawia, że montaż jest łatwy nawet wtedy, gdy ściany są nierówne. Jednolity system dla wszystkich profili i wysokości listew. Elementy wykonane ze stali sprężynowej zapobiegającej korozji, kanał dla kabli oraz możliwość demontażu i ponownego montażu listew bez użycia narzędzi.

  1. Zaznacz miejsca w których powinny być rozmieszczone klipsy montażowe, odległość między klipsami powinna wynosić od 25 - 50 cm.
  2. Wywierć otwór za pomocą wiertarki, a następnie zamocuj klips używając do tego kołków i wkrętów znajdujących się w zestawie z klipsami.
  3. Listwę umieść na klipsach montażowych. Upewnij się, że jest stabilnie zamocowana na wszystkich klipsach.
  4. Dosuń montowaną listwę tak, aby stykała się z już zamocowanym brzegiem listwy.

SPOSÓB NA PROFESJONALNE USZCZELNIANIE LISTEW

Sposób wykończenia akrylem

ZALETY USZCZELNIANIA - Kiedy listwy są już przyklejone do ściany możemy zabrać się za estetyczne wykończenie listew. Użycie białej farby zaleca się po to aby nie dopuścić do zżółknięcia akrylu oraz aby łączenia listew były jak najmniej widoczne. Żeby listwy prezentowały się profesjonalnie należy pokryć akrylem górne łączenia ze ścianą. Tak zabezpieczone listwy będą mogły Państwu służyć na długie lata.

  1. Powierzchnię listwy zabezpieczamy taśmą malarską, pozostawiając nieosłonięty brzeg przy ścianie. Taśmę mocno dociskamy.
  2. Nakładamy masę uszczelniającą (akryl) na całej długości listwy. Najlepiej zrobić to jednym płynnym ruchem.
  3. Aby wyrównać ewentualne nierówności, wygładzamy powierzchnię masy uszczelniającej, przeciągając po nim palcem zwilżonym wodą.
  4. Odrywamy taśmę. Trzeba to zrobić wtedy, gdy farba i akryl są jeszcze lekko wilgotne, w przeciwnym razie możemy je oderwać razem z taśmą.