Listwy podłogowe - cokoły przypodłogowe do płytek i paneli

Posiadamy dwa rodzaje listew przypodłogowych - MDF, będąca najpopularniejszą na rynku - oraz VENEZIA stanowiąca innowację, polecana szczególnie do nowego budownictwa. Dysponujemy szeroką gamą kolorystyczną naszych listew MDF, a ponadto prezentujące frezy lub klasyczny wygląd. 

Listwy podłogowe – dlaczego są niezbędne? 

Podłoga w ogromnym stopniu wpływa na sposób postrzegania naszego wnętrza. Decyduje o jego charakterze i stylu. Estetycznie i profesjonalnie wykonana, musi posiadać właśnie listwy przypodłogowe. To dzięki nim staje się ona kompletna i nabiera ostatecznego wyrazu. Listwy podłogowe nie służą jednak tylko i wyłącznie temu, aby nasza podłoga dobrze się prezentowała. Pełnią także inne funkcje, spośród których najważniejszą pozostaje maskowanie szczelin dylatacyjnych. W ten sposób listwy maskujące podłogowe zabezpieczają podłogę przed zmianami wilgotności i grożącym jej wybrzuszaniem się. Listwy przypodłogowe ograniczają również zbieranie się kurzu w tych szczelinach, a ponadto ochraniają nasze ściany w trakcie mycia podłogi. Same mają właściwości wodoodporne, co dodatkowo zwiększa komfort i bezpieczeństwo podczas porządków. Ostatecznie, to właśnie listwy podłogowe decydują także o eleganckim wyglądzie naszej posadzki. Nawet najpiękniejsze panele, listewki, czy kafle stracą swój urok, gdy źle dobierzemy do nich listwy przypodłogowe bądź wtedy, gdy zostaną one nieodpowiednio zamontowane. 

Listwy podłogowe do paneli i listwy podłogowe do płytek

Nasza hurtownia listew przypodłogowych przygotowała ofertę listew podłogowych zarówno do paneli, jak i płytek. Są to listwy podłogowe wykończeniowe o gładkiej, jednolitej lub imitującej drewno fakturze. Mogą posiadać również płaską bądź frezowaną powierzchnię. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się obecnie zabezpieczenia w kolorze białym. Wspaniale pasują one do nowoczesnych, klasycznych, skandynawskich i nowojorskich aranżacji, a także wielu innych. Listwy gładkie świetnie wyglądają w minimalistycznych, współczesnych wnętrzach. Listwy przypodłogowe frezowane wyróżniają się natomiast bardziej eleganckim charakterem. Będą dlatego dobrym wyborem do przestrzeni urządzonych w tradycyjnej stylistyce lub inspirowanej luksusowym i ciepłym wystrojem amerykańskim. W przypadku paneli możemy zdecydować się zarówno na listwy podłogowe panelowe w kolorze białym lub czarnym, jak i o fakturze imitującej drewno. Jeśli jednak poszukujemy listew podłogowych do płytek, o wiele lepszym wyborem okażą się zabezpieczenia w jednolitym wybarwieniu.

Cokół przypodłogowy – listwy podłogowe wysokie i standardowe

Listwy przypodłogowe możemy podzielić nie tylko ze względu na materiał, z jakich je wykonano, czy wygląd, ale także parametry. W tym miejscu największą rolę odgrywa ich wysokość. Asortyment naszego sklepu tworzą zarówno listwy podłogowe standardowe, jak i listwy podłogowe wysokie. Do drugich z nich należy cokół przypodłogowy. Ich wysokość może wynosić od 6 cm do nawet 10 cm. Listwy podłogowe wysokie wyróżniają się pięknym, eleganckim charakterem. Prezentują się dzięki temu bardzo efektownie, dlatego coraz to częściej to właśnie one stają się elementem kamuflującym szczeliny dylatacyjne w naszych wnętrzach. Klienci wciąż nie zapominają jednak o standardowych listwach podłogowych maskujących, od lat znajdujących zastosowanie przy ostatecznym wykańczaniu podłóg. 

Listwy podłogowe na kable

Jedną z funkcji, jaką spełniają współczesne listwy podłogowe, jest także dyskretne ukrywanie wszelkiego rodzaju kabli: internetowych lub ze sprzętów elektrycznych. Listwy przypodłogowe z miejscem na kable muszą posiadać specjalne korytka oraz uchwyty, które ułatwią poprowadzenie w nich przewodów. Należy dlatego pamiętać, że nie wszystkie z dostępnych modeli będą nadawać się do tego zadania. Jeśli chcemy zamaskować liczne kable, wybierajmy listwy podłogowe szerokie z odpowiednim miejscem na przewody. Jest to dla wielu bardzo atrakcyjna i pożądana właściwość listew przypodłogowych, ponieważ zaplątane na podłodze kable prezentują się wyjątkowo nieestetycznie. 

Listwy podłogowe przykręcane i klejone 

Wybierając listwy przypodłogowe, niezależnie od tego, czy są to listwy podłogowe płaskie, szerokie, frezowane, czy wysokie, konieczne jest również zwrócenie uwagi na sposób ich montażu. Naszym Klientom proponujemy listwy podłogowe na klamry lub klejone na kleju montażowym. Montaż listew przypodłogowych maskujących na klamry umożliwia ich bardzo łatwy, wygodny montaż oraz demontaż. Tak zatwierdzoną listwę w razie potrzeby możemy sprawnie zdjąć, a następnie ponownie zamocować. To nowy, unikalny sposób przytwierdzania listwy do ściany, który stosuje się w modelach o szerokości 80 mm – 120 mm. Listwy przypodłogowe do płytek i paneli dostępne w naszym sklepie mogą ponadto zostać zamontowane na kleju. Tego typu rozwiązanie jest rekomendowane przede wszystkim przy nie do końca równych ścianach. Klej pozwala na dokładniejsze dopasowanie listwy do powierzchni, bez ryzyka powstania niepożądanych szczelin.